Stomatologia estetyczna to szereg zabiegów stomatologicznych poprawiających wygląd uzębienia i twarzy. Dzięki postępowi w dziedzinie materiałów stomatologicznych, istnieje możliwość przywrócenia pięknego i zdrowego wyglądu zębom poprzez zmianę ich koloru, kształtu i ustawienia, a także możliwość estetycznego uzupełnienia braków zębowych. Proste, zdrowe i białe zęby, a co za tym idzie piękny, lśniący uśmiech przyczynia się do dobrego samopoczucia, ułatwia kontakt z ludźmi i dodaje pewności siebie.

 

Licówki  Pełnoceramiczne (wysoce kosmetyczne)


Licówka pełnoceramiczna zapewnia doskonałą estetykę, nie do odróżnienia od zębów własnych. Za jej pomocą można ukryć nieestetyczne wypełnienia, odłamane brzegi czy pojawiające się przebarwienia. Licówki   umożliwiają nam uzyskanie idealnego kształtu i koloru zębów przednich. Można nadać im dowolny kształt i odcień oraz pozbyć się przerw między zębami.

 

estetyczna 1

 

Higienizacja - Przywrócenie naturalnego blasku


Piaskowanie i Skaling to nic innego jak profesjonalne czyszczenie zębów. Obydwa zabiegi uzupełniają się wzajemnie i są zazwyczaj wykonywane podczas jednej i tej samej wizyty. Skaling polega na pozbyciu się kamienia nazębnego przy pomocy skalera, który metodą ultradźwięków usuwa nagromadzony kamień.
Piaskowanie zębów jest zabiegiem polegającym na oczyszczeniu zębów z osadu i powierzchniowych przebarwień, powstających najczęściej w skutek picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Zabieg wykonywany jest piaskarką wykorzystującą strumień specjalnego piasku pod dużym ciśnieniem. Podczas takiego czyszczenia lekarz dociera i czyści nawet bardzo trudno dostępne miejsca. Piaskowanie stanowi najczęściej uzupełnienie wcześniej wymienionego zabiegu skalingu. Może ono również być wykonywane jako odrębny zabieg, jeśli na zębach nie ma kamienia, a jedynie osad. Po kompletnym czyszczeniu zęby nabierają naturalnego blasku i koloru.

 

estetyczna 2

 

Recontouring


Jest to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą poprawić kolor i wygląd swoich zębów. Recontouring to zmiana kształtu zęba, która ma na celu poprawę jego wyglądu. Często jest to zabieg wykonywany tylko w obrębie szkliwa. Polega na niewielkim zeszlifowaniu, oczywiście w granicach bezpieczeństwa. Czasami, aby zmienić kształt zęba, trzeba wykonać tzw. odbudowę kompozytową.

 

estetyczna 3