Ortodoncja zajmuje się leczeniem wad zgryzu, a w jej zakres wchodzi kontrola rozwoju uzębienia i twarzy oraz korekcja odchyleń we wzajemnym układzie zębów i kości części twarzowej czaszki. Poza poprawą wyglądu i samopoczucia, skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia opóźnienie starzenia się twarzy i poprawę wymowy oraz łatwiejsze oczyszczanie zębów - zmniejsza skłonność do próchnicy, odkładania się kamienia nazębnego i paradontozy. Leczeniu ortodontycznemu mogą być poddane dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.


W trosce o dobro Pacjentów przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakość usług, klinika Bonident, sięgając po najnowocześniejsze osiągnięcia technologiczne, oferuje kompleksowe leczenie ortodontyczne przy użyciu aparatów stałych oraz ruchomych, estetycznych. Oferujemy również nowoczesna metodę leczenia ortodontycznego „bez aparatu”.

 

Informujemy, że wizyta ortodontyczna oraz kompleksowy plan leczenia w naszej klinice dla pacjentów, którzy podejmą leczenie, są całkowicie bezpłatne.

 

Nakładki CLEAR ALIGNER -  leczenie ortodontyczne „bez aparatu”

 

ortodoncja 2


Clear Aligner jest innowacyjną metodą korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych , biokompatybilnych nakładek. Ze względu na fakt, że nakładki w bardzo łatwy sposób można zdejmować z zębów, metoda ta jest skierowana do zdyscyplinowanych pacjentów, ściśle przestrzegających zaleceń lekarza odnośnie czasu noszenia nakładek. Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów. Dzięki temu, iż nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidoczne na zębach, system zapewnia najwyższy stopień estetyki. Bardzo łatwe zdejmowanie nakładek z zębów umożliwia utrzymanie wysokiego stopnia higieny jamy ustnej podczas leczenia.

 

Aparat estetyczny (szafirowy)

 

ortodoncja 1
Dorośli pacjenci, mimo iż otwarci na ideę terapii ortodontycznej, nierzadko nie chcą, by ich leczenie było nie widoczne dla innych. Rozwiązaniem zaspokajającym rosnące potrzeby estetyczne i zdrowotne pacjentów jest stale rozrastająca się rodzina aparatów estetycznych, popularnie zwanych aparatami przezroczystymi.
Krokiem milowym na drodze do ideału okazały się zamki kryształowe (tak zwane aparaty szafirowe). Krystalicznie czysty szafir stanowi wyjątkowy materiał o doskonałej przezierności i dużej wytrzymałości mechanicznej. Zamki szafirowe o gładkich konturach nie zbierają kamienia nazębnego oraz nie ulegają przebarwieniom, co znacznie podnosi poczucie komfortu pacjenta. Ponadto, pięknie harmonizując ze wszystkimi odcieniami szkliwa zębów, są praktycznie nie widoczne w ustach.

 

Aparat stały metalowy

 

ortodoncja 4


Aparaty stałe używane są w okresie uzębienia mieszanego i stałego. Mocowane są do zębów, wobec czego nie mogą być wyjmowane przez pacjenta z jamy ustnej - w zamian gwarantują maksymalną skuteczność związaną z 24 godzinnym działaniem na zęby.


Aparaty ruchome  

 ortodoncja 5


Aparaty ruchome stosuje sie przede wszystkim u dzieci w okresie uzębienia mlecznego. Mają one na celu wyrównanie dysproporcji łuków i przesunięć pojedynczych zębów. Efekty leczenia aparatami ruchomymi jest uzależnione głównie od tego, czy pacjent stosuje się do wskazań lekarza oraz nosi aparat wedle określonych zaleceń. Aparaty ruchome są wielokrotnie tylko pierwszym etapem leczenia ortodontycznego.


Aparat TWIN BLOCK


Aparat ortodontyczny typu Twin-Block jest bardzo popularnym aparatem ortodontycznym stosowanym w czasie wzrostu organizmu (głównie podczas wymiany zębów mlecznych na stałe). Działa na dwa sposoby: aktywny – poprzez śrubę, za pomocą której rozszerzany jest łuk zębowy oraz za pomocą sprężyn i klamer;  i czynnościowy – wykorzystuje siły mięśni do leczenia wad zgryzu.

 

ortodoncja 6


Aparat Ortodontyczny Samoligaturujący

 

Aparat samoligaturujący, czyli z zamkami " samozamykalnymi ", to aparat, w przypadku któ-rego nie stosuje się ligatur (gumek przytwierdzających drut do zamka).
Zamki tego aparatu wyposażone są w nowoczesny mechanizm zatrzaskowy, który utrzymuje łuk na właściwym miejscu zamka, czyli w slocie.
Dzięki temu rozwiązaniu łuk swobodnie przesuwa się w zamku. Wyeliminowanie ligatur zmniejsza tarcie do minimum, co powoduje, że w wielu przypadkach czas noszenia aparatu skraca się.  
Podczas leczenia tym aparatem znacznie podniesiony jest komfort użytkowania. Wizyty kon-trolne odbywają się rzadziej, średnio co 8-10 tygodni.

 

ortodoncja 7

 
 Konsultacja ortodontyczna - przy podjęciu leczenia  0 zł*
 Konsultacja ortodontyczna  70 zł
 Plan leczenia ortodontycznego  100 zł
 Wyciski diagnostyczne  100 zł
 Aparat TWIN-BLOCK  1 300 zł
 Aparat ruchomy 1 łuk  650-750 zł
 Aparat stały 1 łuk  1500 zł
 Aparat estetyczny 1 łuk  2400-2500 zł
 Kontrola aparatu ruchomego 1 łuk  70 zł
 Kontrola aparatu ruchomego 2 łuki  100 zł
 Kontrola aparatu stałego przy 1 łuku  150 zł
 Kontrola aparatu stalego przy 2 lukach  200 zł
 Kontrola aparatu estetycznego przy 1 łuku  150 zł
 Kontrola aparatu estetycznego przy 2 lukach  250 zł
 Aparat retencyjny wraz ze zdjęciem aparatu stałego 1 łuk  600-700 zł
 Aparat retencyjny wraz ze zdjęciem aparatu stałego 2 łuki  1500 zł
 Aparat rotator (ekspander)  500 zł
 Retainer stały  350 zł
 Aparat podniebienny PENDEX  800 zł
 Aparat podniebienny CD-MODELER  800 zł
 Aparat CLEAR ALIGNER  od ilości nakładek
 Aparat INVISALIGN  od ilości nakładek
 Micro-Implant  700 zł
PRZEJDŹ DO PEŁNEGO CENNIKA