implanty 1Jest to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braków zębowych. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, ponieważ z powodzeniem zastępuje naturalne zęby. Implant jest sztucznym korzeniem wykonanym z tytanu. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez organizm człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością, a w trwającym kilka miesięcy procesie gojenia – zrasta się z kością na stałe. Korzeń ten stanowi podstawę do odbudowy zęba. Istnieje możliwość wszczepienia implantów w miejsce wszystkich brakujących zębów. Można również wykonać kilka wszczepów i stworzyć podparcie dla mostów. Nawet dwa implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i doskonale stabilizują protezy całkowite. Jednak należy pamiętać, że dobór najlepszej dla Państwa metody zawsze ustalany jest po konsultacji z lekarzem.


Korzyści zastosowania implantów jako uzupełnienia

  • implanty pomogą zminimalizować ilość utraconej kości, która zanika w wyniku posiadanych braków zębowych, a co z kolei może doprowadzić do utraty zdrowych zębów
  • mają długotrwałe rozwiązania protetyczne i są bardziej niezawodne od konwencjonalnych metod protetycznych
  • redukują potrzebę (jak w przypadku mostu) szlifowania sąsiednich naturalnych zębów, przywracają funkcję i estetykę naturalnego uzębieni
  • są stabilne i zwiększają tym samym komfort psychiczny
  • wyglądem i komfortem nie odbiegają od naturalnego uzębienia
  • nawet przy całkowitym bezzębiu, można za pomocą kilku implantów i specjalnie  dopasowanego mostu okrężnego odtworzyć wszystkie zęby


W klinice Bonident stosujemy implanty sprawdzonych systemów

implanty loga


Poniżej przedstawiamy proces implantacji krok po kroku

Etap 1: Planowanie zabiegu
Planowanie leczenia rozpoczyna się od szczegółowej oceny predyspozycji pacjenta do wykonania zabiegu implantologicznego. Pod uwagę bierzemy ogólny stan zdrowia pacjenta oraz określamy stan higieny jamy ustnej, dziąseł, zębów i struktury kostnej.
Dzięki pełnej diagnostyce obrazowej sprawdzamy wszelkie normy wymagane do zabiegu oraz wyznaczamy bardzo dokładnie miejsce implantacji.


Etap 2: Zabieg implantacji
Po wykonaniu zabiegu niewielka rana zaopatrzona zostaje w szwy chirurgiczne. Wszczepianie pojedynczego implantu zazwyczaj trwa nie dłużej niż pół godziny. Jednak, w zależności od stopnia trudności zabiegu oraz ilości założonych wszczepów, zabieg może ulec wydłużeniu.


Etap 3: Wgajanie implantu
Okres gojenia trwa przeciętnie od 6 do 8 tygodni, w zależności od stanu oraz jakości tkanki kostnej. Ból w tym czasie jest stosunkowo nieodczuwalny, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji jest minimalne. Nacięcie w dziąśle powstałe podczas zabiegu zostaje zaszyte, a założone szwy usuwane są po upływie 7 - 10 dni.
Przez następne 2 miesiące w kości zachodzi t. zw. proces zrośnięcia się wszczepionego implantu z kością. Jeśli zabieg implantacyjny połączony był z zabiegiem regeneracji kości, wówczas okres gojenia trwa dłużej.


Etap 4: Odsłonięcie implantu i pobranie wycisku
Pobranie wycisku w gabinecie stomatologicznym jest jednym z kluczowych etapów leczenia protetycznego. Umożliwia ono uzyskanie wiernej kopii sytuacji klinicznej. Na podstawie pobranego wycisku, technik dobiera łącznik protetyczny i wykonuje dopasowaną, szczelną i estetyczną koronę zęba.


Etap 5: Przykręcenie łącznika oraz zamocowanie korony
Przykręcenie przygotowanego wcześniej przez technika łącznika protetycznego pozwala na zamocowanie przygotowanej korony protetycznej.


Etap 6: Wizyty kontrolne u specjalisty
W trakcie całego procesu leczenia implantologicznego konieczne są regularne wizyty kontrolne.

implanty 2

 
 Wszczepienie implantu AlphaBio  2500 zł
 Wszczepienie implantu Ankylos  2900 zł
 Korona na implancie porcelanowa + łącznik tytanowy AlphaBio  2500 zł
 Korona na implancie porcelanowa + łącznik tytanowy Ankylos  2900 zł
 Odsłonięcie implantu  150 zł
 Regeneracja kostna lub podniesienie zatoki - SINUS LIFT  od ilości materiału
PRZEJDŹ DO PEŁNEGO CENNIKA