cztery kanały230 zł cztery kanały230 zł
Leczenie endodontyczne (kanałowe) stosuje się, kiedy dochodzi do zapalenia miazgi (potocznie zwanej nerwem) i tkanek zębów. Chora miazga otwiera wrota zakażenia do tkanek otaczających ząb a stąd do niekiedy odległych narządów takich jak serce, stawy, nerki, i inne narządy wewnętrzne. Aby infekcja nie rozprzestrzeniała się, niezbędne jest usunięcie chorej miazgi, a co za tym idzie pozbycie się drobnoustrojów z systemu kanałowego zęba. Leczenie polega na usunięciu zakażonych tkanek, oczyszczeniu kanałów, ich prawidłowym ukształtowaniu, a następnie szczelnym wypełnieniu biologicznym materiałem.

 

Często podczas leczenia kanałowego zdarza się, że zainfekowany ząb ma nietypową budowę anatomiczną, kanały są wąskie, zarośnięte a korzenie zakrzywione należy wtedy użyć specjalistycznego sprzętu jakim jest mikroskop. Powiększenie jakie zapewnia, umożliwia precyzyjne leczenie w niewielkim polu zabiegowym. Stosowany jest przede wszystkim w celu odnalezienia i leczenia kanałów korzeniowych zęba, które przy tradycyjnym leczeniu często nie są widoczne dla stomatologa. Pozwala również usunąć z kanału złamane fragmenty narzędzi endodontycznych, twardy cement wypełniający kanały czy wkłady koronowo-korzeniowe. Dzięki zastosowaniu mikroskopu endodontycznego leczenie trudnych, nietypowych i skazanych początkowo na niepowodzenie przypadków jest możliwe. Pozwala on na najdokładniejsze oczyszczenie korzeni zęba z bakterii.

 

Klinika Bonident przywiązuje ogromną wagę do rozwiązań, które umożliwiają skuteczne przywrócenie funkcji naturalnym zębom Pacjenta. Dzisiejsza endodoncja daje w tym zakresie niemal nieograniczone możliwości dzięki zastosowaniu zaawansowanych urządzeń diagno-stycznych oraz precyzyjnych technik wypełniania kanałów.

 

endo 1

 

  
Dewitalizacja miazgi (zatrucie)  70 zł
 Ekstyrpacja miazgi (usunięcie nerwu):
 jeden kanał  60 zł
 dwa kanały  70 zł
 trzy kanały  80 zł
 cztery kanały  90 zł
Wizyta międzykanałowa - opracowanie kanałów (w zależności od ilości)  80-150 zł
 Wypełnienie kanałów:
 jeden kanał  120 zł
 dwa kanały  160 zł
 trzy kanały  220 zł
 cztery kanały  260 zł
 Koferdam  20 zł
 RTG  20 zł
 Znieczulenie  20-30 zł
PRZEJDŹ DO PEŁNEGO CENNIKA