W Klinice Bonident wykonujemy zabiegi z szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej, od najprostszych ekstrakcji po skomplikowane resekcje wierzchołków korzeni, wyłuszczanie torbieli, czy też odbudowę kości i podniesienie zatok szczękowych.
W trosce o pełen komfort naszych pacjentów, wszystkie zabiegi przeprowadzane w nieodpłatnym znieczuleniu. Nasi lekarze podejmą się leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.


chirurgia 1


W naszej klinice wykonujemy wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:
 
Operacyjne ekstrakcje pozostawionych korzeni zębów i zębów zatrzymanych


Ząb zatrzymany to ząb, który mimo zakończonego rozwoju, pozostaje niewyrżnięty (może być całkowicie niewidoczny w ustach lub widoczny częściowo). Problem ten najczęściej dotyczy „ósemek”, czyli zębów mądrości, które niejednokrotnie ułożone są poziomo w kości.


chirurgia 4

 

Ekstrakcje (usuwanie) zębów


Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia stomatologii.

 

Resekcje wierzchołków korzeni


Resekcja korzenia polega na chirurgicznym odcięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i odpowiednim zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Po zabiegu często pozostaje znaczny ubytek kości w okolicy resekowanego korzenia, który należy uzupełnić biomateriałem kościozastępczym.
Zabieg resekcji w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją.

 

Uzupełnianie braków kostnych - Chirurgia implantologiczna


Ta dziedzina ma na celu poprawę warunków kostnych szczęki i żuchwy przed wszczepieniem implantów. Powodem takiej konieczności może być zbyt długi okres nieuzupełnienia braku zębowego. Często następuje tak zwany „ zanik kości wyrostka”. W zależności od przypadku możemy zdecydować się na  regenerację kostną lub podniesienie zatoki - SINUS LIFT.


chirurgia 3

Usuwanie torbieli


Torbiel korzeniowa to występująca w tkance kostnej szczęki lub żuchwy zmiana patologiczna wywołana przewlekłym zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych zęba. W początkowym okresie torbiel korzeniowa rozwija się bezobjawowo, a wykrycie jej we wczesnym etapie zwykle następuje przypadkowo podczas badania RTG. W późniejszym etapie, w miarę wzrostu torbieli, może pojawić się wewnątrzustne wygórowanie na szczęce lub żuchwie, często wywołujące dolegliwości bólowe. Torbiele o średnicy nie większej niż 8 mm zwykle udaje się wyleczyć po odpowiednim leczeniu endodontycznym zęba przyczynowego. Większe torbiele wymagają interwencji chirurgicznej, która może łączyć się z resekcją korzenia zęba przyczynowego, względnie z jego ekstrakcją. Ubytek kostny powstały po wyłuszczeniu torbieli zwykle wypełnia się materiałem kościozastępczym.

 

chirurgia 2

 
 Usunięcie zęba stałego - Proste  100-150 zł
 Usunięcie zęba stałego - Złożone  120-200 zł
 Usubięcie zęba stałego - Dłutowanie  200-300 zł
 Ekstrakcja ósemki - Prosta  140-250 zł
 Ekstrakcja ósemki - Złożona  200-400 zł
 Ekstrakcja ósemki - Dłutowanie  300-500 zł
 Nacięcie ropnia  80-150 zł
 Plastyka wyrostka  250-350 zł
 Plastyka wędzidełka (szycie w cenie)  150-200 zł
 Plastyka połączenia ustno-zatokowego  230-250 zł
 Szycie (wliczone zdjęcie szwów)  80 zł
 Wyłuszczenie torbieli zapalnej  300-500 zł
 Wyłuszczenie torbieli zapalnej z użyciem biomateriału  od ilości materiału
 Resekcja  400 zł
 Resekcja z użyciem biomateriału  od ilości materiału
PRZEJDŹ DO PEŁNEGO CENNIKA